#VVOJ18, Woo

De Wob: #durftevragen

wob durf te vragen

Worstel je met de Wob? Wil je advies bij het formuleren van een wob-verzoek? Heb je vragen over de gang van zaken?

Alles wat je ooit wilde weten over de Wob (maar niet durfde vragen) kun je voorleggen aan de Wob-werkgroep van de VVOJ. Op de conferentie in Antwerpen houdt de Wob-werkgroep een spreekuur om uitleg en advies te geven.

Stuur je vraag vast op. Dat kan een algemene Wob-vraag zijn, maar hij mag ook betrekking hebben  op een specifiek verzoek. Leg in dat geval kort uit wat je met je wob-verzoek beoogt en formuleer je vraag. We zullen daar vertrouwelijk mee omgaan.

Trouwens, wat vind jij van de Wob? Wat heb je nodig om te wobben of om daar mee te beginnen? We willen het echt graag weten.

stuur een bericht

Gerelateerde artikelen

De Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) heeft zich samen met andere journalistieke en mediaorganisaties in een gezamenlijke brief uitgesproken tegen voorstellen om de Wet open overheid (Woo) vergaand aan te passen. Volgens deze organisaties zijn deze suggesties voorbarig, verontrustend en prematuur, zeker nu de wet nog maar enkele jaren van kracht is en lopende onderzoeken en evaluaties nog niet zijn afgerond.

De Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) en Expertisecentrum voor Woo-verzoekers SPOON trekken zich terug uit een onderzoek over de uitvoering van de Wet open overheid (Woo). Volgens de organisaties zitten er tekortkomingen in de onderzoeksopzet en wordt het onderzoek gebruikt als excuus om het recht op overheidsinformatie in te perken.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk