Nieuws

‘Onderzoek sneuvelt door tijdsdruk EU-verslaggeving’

De berichtgeving over de Europese Unie rammelt nog te veel. Dit is een van de conclusies van Lise Witteman in haar afstudeerscriptie Europa op papier. De Masterstudente Journalistiek en Media stelt dat ‘bepaalde onderwerpen niet of ondermaats aan bod kwamen en dat met name EU-deelgebieden het moeten ontgelden.’

Berichtgeving beperkt zich vaak tot hoofdlijnen en deelgebieden komen in het geding. Daarnaast is de verslaggeving soms nogal ‘kort door de bocht’. Werkdruk maakt het journalisten lastig om serieus onderzoek te doen, concludeert Witteman bovendien, terwijl dit juist cruciaal is voor een goede verslaggeving. VVOJ-leden kunnen de scriptie van Witteman hier downloaden.

Gerelateerde artikelen

Tijdens de Regiomiddag van de VVOJ op 21 april in Brussel stonden de volgende onderwerpen op het programma: een bekroonde reeks lokale nieuwsartikelen over vastgoedschandalen het opvragen van overheidsdocumenten in Vlaanderen; EU-beleid dat relevant is voor regionaal en lokaal nieuws; subsidies voor Belgische en Nederlandse journalistiek. 

Op vrijdag 19 juni organiseert de VVOJ wederom een aantal verdiepende masterclasses. Kaartjes kosten per masterclass 99 euro voor VVOJ-leden en 199 euro voor niet-leden. De masterclasses starten om 13u, inloop vanaf 12.30u. Beiden masterclasses vinden plaats in Pakhuis de Zwijger in Amsterdam.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk