Nieuws

Ronde Tafel Onderwijs in Onderzoeksjournalistiek

De Ronde Tafel Onderwijs in Onderzoeksjournalistiek gaat dit jaar over het organiseren van onderzoek door studenten. De centrale vraag is: Hoe zorg je ervoor dat studenten met soms beperkte kennis over het onderzoeksonderwerp en geringe onderzoekservaring toch een zinvolle onderzoekservaring opdoen die resulteert in een aantrekkelijke publicatie? Docenten van verschillende opleidingen vertellen over hun ervaring op dit gebied en geven tips voor het organiseren van het onderwijs in onderzoeksjournalistiek. Enkele professionele redacties (Brabants Dagblad, Eindhovens Dagblad) zullen aangeven hoe in hun ogen het best met studenten samen gewerkt kan worden. Met: Gerard Smit (Hogeschool Utrecht), Marleen Teugels (Arteveldehogeschool), Marco van Kerkhoven (Hogeschool Utrecht), Michel Simons (Fontys Hogeschool), Tricia Bots (Fontys Hogeschool)
Datum: 20 november 2010
Tijd: 10:45-12:00 uur
Lees hier de verslagen van Charlotte Doolaege en Gerard Smit, alsmede zijn eigen bijbehorende presentatie.

Gerelateerde artikelen

Hieronder volgt de weergave van de keynote van Groene-redacteur Coen van de Ven die hij uitsprak op het Feest van de Onderzoeksjournalistiek op 19 juni 2026.

Coen uit zijn zorgen over de relatie tussen de macht, de pers en het publiek aan de hand van drie punten:

  1. Niet de maker, maar de ontvanger verandert op dit moment
  2. Hoe blijft Onderzoeksjournalistiek relevant in tijden van nieuwe verzuiling?
  3. Hoe moet de journalistiek omgaan met een steeds onverschilligere macht?

 

conferentie-1x

De maatschappelijke relevantie van goede onderzoeksjournalistiek is groter dan ooit, maar de randvoorwaarden blijven kwetsbaar. Tijdens de komende VVOJ Conferentie duiken we in De ongemakkelijke werkelijkheid: een eerlijke en urgente blik op de staat van ons vak.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk