Conferentie, Woo

Rondetafel: onderwijs

Opnieuw een speciale ronde tafel over onderzoeksjournalistiek en onderwijs.

In deze bijeenkomst over onderwijs in onderzoeksjournalistiek zullen we een aantal best practices  op dit gebied bespreken. Peter Burger (Universiteit Leiden) vertelt over de opzet en ervaringen met het vak Fact Checking. Ruth Hopkins (SvJ Utrecht) licht haar plannen toe over Wobben met studenten, en Gerard Smit (SvJ Utrecht) deelt zijn ervaring met het toepassen van Story-based Inquiry, de onderzoeksmethode waarover Mark Lee Hunter op vrijdag zal spreken. Inbreng van andere opleidingen is zeer welkom.
Voor iedereen die les geeft en krijgt.

Met: Peter Burger (Universiteit Leiden), Ruth Hopkins (SvJ Utrecht) en Gerard Smit (SvJ Utrecht).

Zaterdag 27 november
14.00-15.15
Zaal 2S200

Gerelateerde artikelen

De Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) heeft zich samen met andere journalistieke en mediaorganisaties in een gezamenlijke brief uitgesproken tegen voorstellen om de Wet open overheid (Woo) vergaand aan te passen. Volgens deze organisaties zijn deze suggesties voorbarig, verontrustend en prematuur, zeker nu de wet nog maar enkele jaren van kracht is en lopende onderzoeken en evaluaties nog niet zijn afgerond.

conferentie-1x

In de bijzondere en sfeervolle Abdij de Keizersberg in Leuven beleefde de VVOJ dit jaar haar 24e conferentie. Maar liefst 450 onderzoeksjournalisten uit Nederland en Vlaanderen kwamen samen om hun expertise te delen en elkaar te ontmoeten. En de beweging groeit: bijna 40 procent van de aanwezigen die de evaluatie invulden, was voor het eerst op de conferentie!

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk