Wobben in Vlaanderen blijkt nog steeds ingewikkeld. Het Belgische tijdschrift Apache deed, op initiatief van een aantal Vlaamse leden van de VVOJ Wob-werkgroep, een groot onderzoek onder Vlaamse overheden. Maar liefst 308 gemeenten en vijf provincies werden getest op hun bereidwilligheid om overheidsdocumenten vrij te geven. Het resultaat bleek zeer uiteenlopend.
‘Een deel van de gemeenten is gewoon niet vertrouwd met het openbaarheidsdecreet’, zegt de voorzitter van de beroepsinstantie openbaarheid van bestuur, Bruno Asscherickx. Lees het hele artikel hier.
![]()
De eerste regiomiddag van 2026 gaf een inkijk in een aantal relevante thema’s voor regionale en lokale journalistiek. Zo was er een vooruitblik op de gemeenteraadsverkiezingen in maart; ging het over onderzoeksjournalistiek met impact; over nieuws voor jongeren en subsidies voor journalistieke verhalen over Leiden en omgeving.