Nieuws

Regiojournalistiek als waakhond voor het bedrijfsleven

Kranten Two-tone

Onderzoek van onder meer Harvard University en Rotterdam Management School wijst uit dat regionale kranten een efficiënte waakhond zijn voor de bedrijven in hun regio.

Het onderzoek neemt 33 sluitingen van Amerikaanse regiokranten onder de loep en kijkt naar het effect daarvan op het gedrag van het plaatselijke bedrijfsleven. Daaruit blijkt dat wangedrag van bedrijven en boetes die ze daarbij oplopen toenamen nadat de kranten waren opgedoekt.

Lees hier het hele artikel

Gerelateerde artikelen

Hij heeft niet de illusie dat hij in twee jaar kan rechtbreien wat al vele jaren tevergeefs beschreven wordt in rapporten met alarmerende titels als ‘Een dementerende overheid’ (2005) en ‘Een dementerende overheid 2.0?’ (2021). Toch wilde dr Arre Zuurmond Regeringscommissaris Informatiehuishouding worden. Slechts een tijdje, maar wel om onomkeerbare ontwikkelingen te initiëren.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk