Nieuws, VVOJ Jongeren, Woo

17 oktober: VVOJ Jongerendag samen met De Correspondent

jongerendag

Omdat veel jonge journalisten dromen van een carrière in de onderzoeksjournalistiek, organiseert de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) in 2015 voor de zesde keer een speciale trainingsdag op 17 oktober, dit jaar in samenwerking met De Correspondent.

Doelgroep:
Studenten journalistiek en pas afgestudeerde journalisten tot 30 jaar.

Programma:
Karel van den Berg (Mediapraktijk), over creativiteit en het bedenken van ideeën.

Roger Vleugels (juridisch adviseur / Wob-specialist), Wob voor beginners.

Luuk Sengers (Story Based Inquiry), onderzoeksmethodiek.

Sanne Blauw (De Correspondent) onderzoeksjournalistiek in de praktijk.

Prijs:
Kosten voor de dag zijn 37,50, inclusief lunch en diner + consumputie.

Tijd:
17 oktober, 9:00-18:00 uur (programma), vanaf 19:00 uur diner bij de Ysbreker in Amsterdam.

Locatie:
Amsterdam

Aanmelden:
Journalisten tot 30 jaar kunnen zich aanmelden door een mail te sturen naar  vvojjongeren@gmail.com o.v.v. Naam + Leeftijd + opleiding en eventuele ervaring. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar.

VVOJ-leden krijgen voorrang. Het is mogelijk om nu nog lid (http://www.vvoj.org/formulieren/aanmeldingsformulier/) te worden.

 

Gerelateerde artikelen

Hieronder volgt de weergave van de keynote van Groene-redacteur Coen van de Ven die hij uitsprak op het Feest van de Onderzoeksjournalistiek op 19 juni 2026.

Coen uit zijn zorgen over de relatie tussen de macht, de pers en het publiek aan de hand van drie punten:

  1. Niet de maker, maar de ontvanger verandert op dit moment
  2. Hoe blijft Onderzoeksjournalistiek relevant in tijden van nieuwe verzuiling?
  3. Hoe moet de journalistiek omgaan met een steeds onverschilligere macht?

 

conferentie-1x

De maatschappelijke relevantie van goede onderzoeksjournalistiek is groter dan ooit, maar de randvoorwaarden blijven kwetsbaar. Tijdens de komende VVOJ Conferentie duiken we in De ongemakkelijke werkelijkheid: een eerlijke en urgente blik op de staat van ons vak.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk