Nieuws

Nominaties De Loep 2014 bekend

De nominaties voor De Loep 2014, de VVOJ-prijs voor onderzoeksjournalistiek, zijn bekend.

In de categorieën tekstuele en audiovisuele producties, en voor de aanmoedingsprijs, zijn steeds drie inzendingen genomineerd.

Het was de tweede keer dat er werk kon worden ingestuurd in de categorie digitale producties.  Net als in 2013 oordeelde de jury van De Loep echter dat de kwaliteit van het ingezonden materiaal nog steeds onvoldoende was om in de prijzen te vallen.

De winnaars van De Loep worden bekend gemaakt op vrijdagavond 7 november, tijdens de VVOJ Conferentie in Kortrijk. Het is dan de elfde keer dat de prijs wordt uitgereikt.

Alle informatie over de nominaties vind je hier.

Gerelateerde artikelen

Op vrijdag 20 juni 2025 zijn op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt. Met deze prijzen viert de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ)  jaarlijks de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen.

Tijdens de Loep-uitreiking op 20 juni is bekendgemaakt dat Débora Votquenne de nieuwe voorzitter van de Vereniging Van Onderzoeksjournalisten is. Zij volgt Evert de Vos op, die 10 jaar lang de voorzittershamer hanteerde. 

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk