Nieuws

Subsidie beschikbaar voor vernieuwende ideeën

geldDe zesde ronde van de Persinnovatieregeling is vandaag van start gegaan: vernieuwende ideeën in de journalistiek kunnen tot 9 september bij het Stimuleringsfonds voor de Pers worden ingediend. De beste en meest kansrijke ideeën worden voor de helft financieel gesteund tot een bedrag van een ton voor rechtspersonen en een halve ton voor natuurlijke personen. Het vernieuwende idee hoeft nog niet gelijk een uitgewerkt voorstel te zijn, dat komt in een later stadium. Indienen kan hier. De gesubsidieerde voorstellen uit de vijfde ronde vind je hier en een overzicht van alle eerder toegewezen aanvragen staat hier. Het Stimuleringsfonds voor de Pers was onlangs ook aanwezig bij het VVOJ Café over fondsen en financiering.

Gerelateerde artikelen

De Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) publiceerde afgelopen week een oproep: ‘Herover de publieke sfeer. Wie waarborgt het debat als de journalistiek onder druk staat?’. Met deze publicatie wil het ROB als onafhankelijk adviesorgaan van regering en parlement aandacht vragen voor de rol van de journalistiek in de democratie. Om tot deze oproep te komen spraken ze met allerlei vertegenwoordigers van het journalistieke ecosysteem, waaronder ook VVOJ.

Kom op 6 oktober naar de laatste VVOJ Regiomiddag in Enschede bij lokale omroep 1Twente. Op de agenda staan een presentatie over datajournalistiek, het onderzoek ‘Enschede aan zee‘, het onderzoek naar de energietransitie van het warmtebedrijf in Ede en het maken van pakkende nieuwsfoto’s.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk