Kenniscentrum, Medialab, Nieuws

Datajournalistiek: marathonlopers met wonderlijke tijden

Hoe vind je lopers die niet in de uitslagen van een marathon thuishoren omdat ze maar een deel van de route hebben afgelegd? VVOJ Medialab nam de proef op de som met twee grote Nederlandse marathons: die van Amsterdam (oktober 2011) en Rotterdam (april 2012), geïnspireerd door een verhaal vam New York Times-redacteur Andrew Lehren. Het resultaat is vanavond te lezen in Het Parool. Het onderzoek wordt uitgebreid toegelicht op de aanstaande Medialab-website die tijdens de VVOJ-jubileumconferentie op 16 en 17 november wordt gelanceerd. Dan wordt ook het Handboek Datajournalistiek van Hille van der Kaa en Henk van Ess gepresenteerd, waaruit het Medialab is voortgekomen.

Gerelateerde artikelen

Op vrijdag 20 juni 2025 zijn op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt. Met deze prijzen viert de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ)  jaarlijks de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen.

Tijdens de Loep-uitreiking op 20 juni is bekendgemaakt dat Débora Votquenne de nieuwe voorzitter van de Vereniging Van Onderzoeksjournalisten is. Zij volgt Evert de Vos op, die 10 jaar lang de voorzittershamer hanteerde. 

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk