Kenniscentrum, Nieuws, Woo

Vlaams Wobben problematisch

Wobben in Vlaanderen blijkt nog steeds ingewikkeld. Het Belgische tijdschrift Apache deed, op initiatief van een aantal Vlaamse leden van de VVOJ Wob-werkgroep, een groot onderzoek onder Vlaamse overheden. Maar liefst 308 gemeenten en vijf provincies werden getest op hun bereidwilligheid om overheidsdocumenten vrij te geven. Het resultaat bleek zeer uiteenlopend.

‘Een deel van de gemeenten is gewoon niet vertrouwd met het openbaarheidsdecreet’, zegt de voorzitter van de beroepsinstantie openbaarheid van bestuur, Bruno Asscherickx. Lees het hele artikel hier.

Bookmark and Share


Gerelateerde artikelen

Op vrijdag 14 november ontving Wubby Luyendijk, chef onderzoeksgroep NRC, het Vliegwiel 2025. Deze werd uitgereikt tijdens de 24e Conferentie voor de Onderzoeksjournalistiek in Leuven. Deze prijs van de Vlaams-Nederlandse Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) is een eerbetoon aan hoofd- of eindredacteuren die hoogstaande onderzoeksjournalistiek mede mogelijk maken.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk