Nieuws

EK-datavisualisatie bij Nu.nl

Fraai staaltje datavisualisatie van Nederlandse bodem. Jerry Vermanen en Michel Abbink hebben voor Nu.nl een interactieve weergave gemaakt van de landenteams op het komende Europees Kampioenschap voetbal en de clubs waar hun spelers onder contract staan. Een visualisatie die past in de traditie van buitenlandse voorbeelden als de Duitse Parteispenden, San Fransisco’s flow, en de bekroonde Eurovisie Songcontest-graph. Terecht dat The Guardian het kunstwerkje van Nu.nl vandaag opnam in z’n Datastore. Update: Op zijn blog legt Vermanen uit hoe de visualisatie gemaakt is.

Gerelateerde artikelen

Tijdens de Regiomiddag van de VVOJ op 21 april in Brussel stonden de volgende onderwerpen op het programma: een bekroonde reeks lokale nieuwsartikelen over vastgoedschandalen het opvragen van overheidsdocumenten in Vlaanderen; EU-beleid dat relevant is voor regionaal en lokaal nieuws; subsidies voor Belgische en Nederlandse journalistiek. 

Op vrijdag 19 juni organiseert de VVOJ wederom een aantal verdiepende masterclasses. Kaartjes kosten per masterclass 99 euro voor VVOJ-leden en 199 euro voor niet-leden. De masterclasses starten om 13u, inloop vanaf 12.30u. Beiden masterclasses vinden plaats in Pakhuis de Zwijger in Amsterdam.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk