Nieuws, VVOJ Jongeren

Hoe behoud je talent voor de media?

Hoe kunnen mediabedrijven talent aantrekken en behouden? Houd het journalistieke vak aantrekkelijk, concluderen Marleen Teugels en Conny Vercaigne in hun onderzoek. Ben je VVOJ-lid? Log in en download hier het artikel van de Arteveldehogeschool-onderzoekers Hoe mediabedrijven talent kunnen aantrekken en vooral behouden, over studie die zij recentelijk uitvoerden. Tevens hier beschikbaar, eveneens van de hand van Teugels en Vercaigne: de mini-gids Deadlines zonder valkuilen. Tien uitdagingen voor journalisten. De publicaties verschenen op 22 april in De Journalist. Ze worden met toestemming van zowel de VVJ als de auteurs hier publiceerd.
Let op: Wil je meepraten over het onderzoek? Log in en laat je reactie achter op de website.

Gerelateerde artikelen

Hieronder volgt de weergave van de keynote van Groene-redacteur Coen van de Ven die hij uitsprak op het Feest van de Onderzoeksjournalistiek op 19 juni 2026.

Coen uit zijn zorgen over de relatie tussen de macht, de pers en het publiek aan de hand van drie punten:

  1. Niet de maker, maar de ontvanger verandert op dit moment
  2. Hoe blijft Onderzoeksjournalistiek relevant in tijden van nieuwe verzuiling?
  3. Hoe moet de journalistiek omgaan met een steeds onverschilligere macht?

 

conferentie-1x

VVOJ Conferentie 2026: De ongemakkelijke werkelijkheid

De maatschappelijke relevantie van goede onderzoeksjournalistiek is groter dan ooit, maar de randvoorwaarden blijven kwetsbaar. Tijdens de komende VVOJ Conferentie duiken we in De ongemakkelijke werkelijkheid: een eerlijke en urgente blik op de staat van ons vak.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk