Nieuws

Surveys maken en begrijpen

Met steeds minder geld voor dure onderzoeksbureaus klinkt steeds vaker de vraag: kunnen we zelf niet een peiling doen? Dat levert immers altijd nieuws en sexy meningen op. Maar hoe doe je dat goed, hoe wordt je survey representatief, en waar moet je op letten als je polls en peilingen van anderen gebruikt? Bij het CBS weten ze alles van ‘survey hygiëne’, en die kennis wordt nu gedeeld met deelnemers aan het VVOJ congres. Leer surveys, polls en peilingen maken én interpreteren, en maak zelf meer dan snelle nieuwsberichten. Met Jelke Bethlehem. Moderator: n.t.b.

Datum:
20 november 2010
Tijd: 10:45-12:00 uur
Download hier de twee handouts van Jelke Betlehem die bij deze werkgroep horen (inloggen vereist).

Gerelateerde artikelen

Op vrijdag 20 juni 2025 zijn op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt. Met deze prijzen viert de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ)  jaarlijks de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen.

Tijdens de Loep-uitreiking op 20 juni is bekendgemaakt dat Débora Votquenne de nieuwe voorzitter van de Vereniging Van Onderzoeksjournalisten is. Zij volgt Evert de Vos op, die 10 jaar lang de voorzittershamer hanteerde. 

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk