Freelance journalist Richard Helwig maakte een aantal foto’s tijdens het VVOJ Café extra op 21 mei 2010, waarbij ruim twintig belangstellenden het Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum bezochten. Klik hier voor het verslag van de middag.
Op bezoek bij het Instituut voor Beeld en Geluid, op het Mediapark in Hilversum
Bezoekers op de ‘brug’ in het Instituut
De archieven bevatten 700.000 uur aan beeld en geluidsregistraties (twee derde is beeld, een derde is geluid) en twee miljoen foto’s
Een klein deel van de archiefkasten
Dringen om het materiaal te bekijken
Het ministerie van Algemene Zaken is onvoldoende behulpzaam geweest bij de behandeling van een Woo-verzoek van journalist én bij de bemiddelingspoging die daarop volgde. Het ministerie had zich actiever moeten opstellen. Dat concludeert het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding (ACOI) in een advies aan premier Rutte.