Nieuws

Gijzeling in Almelo

VVOJ Jaarboek 2009

Op 16 juni 2008 haalde Almelo het wereldnieuws. Een horecaondernemer stak zijn restaurant en auto in brand en gijzelde een wethouder en vier ambtenaren. Hoe kon het zo uit de hand lopen? *ZEMBLA (VARA/NPS), 23 november 2008

Door Thomas Blom en Sinan Can

Download het artikel in pdf.

Gerelateerde artikelen

Hieronder volgt de weergave van de keynote van Groene-redacteur Coen van de Ven die hij uitsprak op het Feest van de Onderzoeksjournalistiek op 19 juni 2026.

Coen uit zijn zorgen over de relatie tussen de macht, de pers en het publiek aan de hand van drie punten:

  1. Niet de maker, maar de ontvanger verandert op dit moment
  2. Hoe blijft Onderzoeksjournalistiek relevant in tijden van nieuwe verzuiling?
  3. Hoe moet de journalistiek omgaan met een steeds onverschilligere macht?

 

conferentie-1x

VVOJ Conferentie 2026: De ongemakkelijke werkelijkheid

De maatschappelijke relevantie van goede onderzoeksjournalistiek is groter dan ooit, maar de randvoorwaarden blijven kwetsbaar. Tijdens de komende VVOJ Conferentie duiken we in De ongemakkelijke werkelijkheid: een eerlijke en urgente blik op de staat van ons vak.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk