Conferentie, Kenniscentrum, Woo

Wobbing: wat, hoe en waarom?

Wobbing.eu is een praktische gids voor al wie gebruik wil maken van de Wet op de Openbaarheid van Bestuur, zeg maar de WOB. Wobspecialist Roger Vleugels en Karel Platteau van Wobbing.eu gidsen je respectievelijk doorheen de Nederlandse en Belgische WOB. Het doel is journalisten een hulpmiddel aan te bieden om snel de juiste overheidsinfo te vinden. Aanvraagprocedures en een aantal succesvolle cases worden voorgeschoteld.

Vrijdag 27 november
15.45 – 17.00
Zaal 2S200

Gerelateerde artikelen

De Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) en Expertisecentrum voor Woo-verzoekers SPOON trekken zich terug uit een onderzoek over de uitvoering van de Wet open overheid (Woo). Volgens de organisaties zitten er tekortkomingen in de onderzoeksopzet en wordt het onderzoek gebruikt als excuus om het recht op overheidsinformatie in te perken.

conferentie-1x

De onderzoeksjournalistiek blijkt anno 2025 niet onkwetsbaar. Waar liggen onze grootste kwetsbaarheden? En hoe wapenen we ons daartegen? Die antwoorden staan centraal op de VVOJ Conferentie 2025 in Leuven.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk