Kenniscentrum, Nieuws

Webwijzer statistische databases uitgebreid

Op 2, 6 en 8 juli vinden er bij het CBS in Den Haag speciale thema-avonden plaats, waarbij dieper zal worden ingegaan op het werken met Statline naar aanleiding van het VVOJ Café bij het CBS op 22 april. De VVOJ Webwijzer over statistisch onderzoek is daarom uitgebreid met nieuwe links naar internationale databases.

Gerelateerde artikelen

Hieronder volgt de weergave van de keynote van Groene-redacteur Coen van de Ven die hij uitsprak op het Feest van de Onderzoeksjournalistiek op 19 juni 2026.

Coen uit zijn zorgen over de relatie tussen de macht, de pers en het publiek aan de hand van drie punten:

  1. Niet de maker, maar de ontvanger verandert op dit moment
  2. Hoe blijft Onderzoeksjournalistiek relevant in tijden van nieuwe verzuiling?
  3. Hoe moet de journalistiek omgaan met een steeds onverschilligere macht?

 

conferentie-1x

VVOJ Conferentie 2026: De ongemakkelijke werkelijkheid

De maatschappelijke relevantie van goede onderzoeksjournalistiek is groter dan ooit, maar de randvoorwaarden blijven kwetsbaar. Tijdens de komende VVOJ Conferentie duiken we in De ongemakkelijke werkelijkheid: een eerlijke en urgente blik op de staat van ons vak.

Sluit je aan bij de vereniging van onderzoeksjournalisten

En vergroot je kennis én netwerk